WIARA ABRAHAMA

(Spotkanie modlitewno-formacyjne, 13.07.2017r.)

Mimo letniej kanikuły czwartkowe spotkania odbywają się systematycznie. Gromadzimy się liczną grupą, wspólnie uwielbiamy Boga modlitwą i śpiewem , dzielimy się doświadczeniem spotkania Jezusa. Jesteśmy wspólnotą ewangelizacyjną, nic więc dziwnego, że praktycznie nie rozstajemy się z Pismem Świętym, codziennie czytamy je i medytujemy.

Czwartkowe spotkanie poświęcone było historii Abrahama (Rdz12,1-8). Medytując fragment

„Bóg powołuje Abrahama” staraliśmy się dostrzec w nim podobne działanie Boga i w naszym życiu. Polecenie „wyjdź” skierowane do Abrahama, Bóg niejednokrotnie kieruje do nas. Czy jesteśmy posłuszni temu wezwaniu? Najczęściej podobnie jak Abraham na początku mamy tysiące wymówek, gdyż przyzwyczailiśmy się do starego, bo jest lepiej i bezpieczniej. W ten sposób zamykamy się na działanie Boga.

Tymczasem podeszły w latach Abraham wyrusza w nieznane, bo jest posłuszny głosowi Boga. Buduje ołtarz dla Pana, dziękuje Mu i wzywa Jego imienia. Zachwyca nas jego zaufanie. Czy odnajdziemy w sobie tyle szaleństwa w pójściu na całość za Jezusem? Czy potrafimy zaufać, że Jego plan jest dla nas najlepszy? Boże, prosimy Cię o tak silną Abrahamową wiarę w służeniu Tobie.