MIŁOŚĆ

(Spotkanie modlitewno-formacyjne, 15.02.2019)

  1. Spotkanie rozpoczęliśmy od modlitwy i uwielbienia śpiewem. Konferencje tematyczną o miłości przedstawiła jedna z sióstr ze Wspólnoty. Omówione zostały 4 rodzaje miłości, która nie jedno ma imię.
    1.Miłość Eros: miłość między kobietą i mężczyzną, jest to miłość naturalna – najbliższa nam. Taka miłość zdarza się gdy jeden człowiek czuje coś do drugiego. Miłość eros to miłość automatyczna, jest harmonią i idealnym połączeniem.
  2. Miłość Stroge: Miłość związana z przynależnością. Rodzic do dziecka, dziadkowie do wnuków. Jest to miłość automatyczna, zależna tylko od nas, aby ona przetrwała potrzeba wykonać dużą pracę. Miłość matki do syna jest niekończąca się ponieważ każda matka będzie walczyć o dziecko pomimo wszelkich przeciwności losu.
  3. Miłość Fileo: wiąże się z przyjaźnią i zainteresowaniem o drugą osobą. W tym rodzaju miłości interesujemy się drugą osobą i wychodzimy naprzeciw pragnieniom drugiego człowieka. Taka miłość jest właśnie we Wspólnocie Jednego Ducha, ponieważ sami siebie wybraliśmy do tej miłości.
  4. Miłość Agape: Najczystsza postać miłości, naturalny dar dla człowieka, który otrzymuje ją od Boga jako dar Ducha Świętego. Ta miłość przychodzi jako łaska. Łączy eros, sroge i fileo. Ale jest uczuciem zupełnie innym niż pozostałe. 3 pozostałe to dobry fundament aby zbudować miłość agape. Miłość Agape to podstawowe pragnienie każdego człowieka.

Po skończonej konferencji przyszedł czas na dziękczynienie. Prosiliśmy, aby Pan nauczył nas kochać, tak jak nas umiłował. Po Dziękczynieniu przyszedł czas na Świadectwa, które wybrzmiały z ust kilkorga braci i sióstr.
Na koniec wspólnotowego spotkanie zebraliśmy się w duży krąg i pomodliliśmy się na zakończenie spotkania. Po czym napełnieni Duchem Świętym wróciliśmy do swoich domów i rodzin.