RELACJA ZE SPOTKANIA NA STADIONIE NARODOWYM

(Warszawa, 06.07.2013)


W sobotni poranek (6.07.2013) okazało się, że ok. 70% naszej Wspólnoty różnymi środkami transportu dotarlo na Stadion Narodowy w Warszawie, by wspólnioe z 58 tysiącami wiernych uczestniczyć w wielkich rekolekcjach. Ponad 500 kapłanów słuzyło posługą duszpasterską. Obecny był równiez pasterz diecezji warszswsko-praskiej Abp Henryk Hozer.

Na płycie stadionu zbudowano wielki podest w kształcie serca z wychodzącymi z niego dwoma promieniami w kolorach białym i czerwonym, co w zamyśle organizatorów było oczywiście odniesieniem do obrazu Chrystusa Miłosiernego. To właśnie na tym podwyższeniu umieszczono ołtarz, przy którym sprawowana była Eucharystia oraz głosił konferencje główny gość spotkania o. John Bashabora z Ugandy.

Zarówno trybuny, jak i cała płyta stadionu juz przed 9:00 zapełniły się tymi, którzy przyszli by słuchać Słowa dającego życie. Spotkanie rozpoczęło się krótkim powitaniem abpa Henryka Hozera, po czym rozpoczęto wspólne odmawianie różańca z intencją zawierzenia spotkania Matce Bożej.

O godz. 10:00 o. John rozpoczął konferencję, w której mówił o wierze w uzdrawiającą moc sakramentu pojednania i pokuty. Po przerwie ponownie przemawiał, kończąc swoje przemówienie modlitwą o uzdrowienie.

Przerwa obiadowa udowodniła perfekcyjne przygotowanie organizatorów spotkania, którzy zatroszczyli się, by w 900 punktach gastronomicznych rozmieszczonych na terenie całego stadionu można było bez zbyt długiego oczekiwania nabyć ciepłe posiłki.

Ponieważ ta relacja powstała na stanowisku prasowym stadionu, jeszcze przed Eucharystią sprawowaną o 17:30, dlatego w najbliższy piątek (12.07.13) zapraszamy do wysłuchania audycji „Drogami Młodości” w Katolickim Radiu Podlasie. Będzie wtedy okazja do usłyszenia wywiadów, które ks. Tomasz przeprowadzil zarówno z Organizatorami, biakupami, pracownikami stadionu, jak i ze zwykłymi uczestnikami spotkania.