(Siedlce, Bursa św. Stanisława Kostki, 15-17.03.2019)

Trzy razy w roku Wspólnota Jednego Ducha przeżywa własne rekolekcje. O tym jak bardzo jest to wyjątkowy czas dla naszej rodziny WJD, czas łaski i szczególnego działania Pana, niech świadczy rekordowa liczba uczestników. Bowiem w tych wielkopostnych iczeniach duchowych uczestniczyło aż 70 osób!
Tym razem rekolekcje poprowadził dla nas Ks. Andrzej Żelazo, który w ciągu trzech dni przeprowadził nas przez głębokie myśli Ojca Pio. Ten niezwykły temat pozwolił nam zajrzeć w głąb siebie, w głąb swojej duchowości i zastanowić się nad zmianami, których powinniśmy dokonać w swoim życiu, przede wszystkim tym duchowym. Wraz z tym wielkim Świętym szukalimy odpowiedzi na pytania: jak odnajdować sens w przeciwnościach, a także jak na drodze wiary wraz z Maryją przekształcać nasze porażki w zwycięstwa.
Jesteśmy przekonani, że nie ma przypadku w tym, że właśnie taki temat wybrał dla nas Pan w czasie Wielkiego Postu. Rekolekcje to czas rozwoju duchowego, ale też czas w którym integrujemy się ze sobą i bardziej się poznajemy. To czas w którym więzi naszej rodziny WJD zacieśniają się coraz bardziej. Jako bracia i siostry, stajemy się dla siebie najlepszymi przyjaciółmi, współtowarzyszami… bo łączy nas jedna osoba: Duch Święty!