SIÓDMY DZIEŃ EWANGELIZACJI

 

(WTOREK 23.03.2010)

Kolejny dzień ewangelizacji przyniósł nam wiele radości z faktu bycia narzędziami w ręku Pana. Jeszcze raz przekonaliśmy się, że to my sami doświadczamy prawdopodobnie największej przemiany (czytaj: nawrócenia).

Poniżej przedstawiamy opis spotkań z uczniami dwóch szkół.

 

SIÓDMY DZIEŃ EWANGELIZACJI

 

(WTOREK 23.03.2010)

Technikum Elektryczne

Dzisiaj w technikum odbyło się pięć spotkań. Chociaż jedno ze spotkań trwało tylko 25 minut (problem ze znalezieniem wolnej sali). Według opinii naszej grupy było to jedno z mocniej przeżytych przez nas spotkań.  Pozostałe spotkania były również owocne. Na początku uczniowie nie byli zbytnio skoncentrowani, ale w trakcie świadectwa młodzież zaczęła uważnie słuchać. Emilka dynamizowała przebieg spotkania grą na gitarze. Śpiew oraz modlitwa działała na uczniów wyciszająco. Młodzi wykazali również duże zainteresowanie Wieczorem Chwały.

Technikum Samochodowe

Już drugi dzień posługiwaliśmy w szkole, gdzie na codzień uczy katechezy nasz lider Zdzisław. Uczestniczyliśmy w dwóch dużych spotkaniach po 90 minut. Grupę przedstawiała Emilka. Były to ciężkie spotkania, bo młodzież była rozgadana. Dopiero świadectwo Piotra poruszyło serca wielu osób. Na twarzach kilku uczniów i uczennic widać było duże wzruszenie. W spotkaniach towarzyszył nam pan Robert Tekieli, dziennikarz i publicysta, zajmujący się sprawami duchowości i zagrożeniami wiary. Wygłosił on katechezę o współczesnych zniewoleniach zagrażających szczególnie młodemu człowiekowi.