Mt 28, 1–10

„Nie bójcie się!”

 

Dzisiaj, podczas Liturgii Wigilii Paschalnej, słyszymy fragment Ewangelii opisujący odkrycie pustego grobu przez Marię Magdalenę i drugą Marię oraz objawienie im przez anioła i samego Jezusa prawdy o Jego zmartwychwstaniu.

Po czasie męki, a następnie ciszy, milczenia i czuwania, przychodzi moment przełomowy. Niewiasty przyszły do grobu, aby go obejrzeć. My również często koncentrujemy się na naszych życiowych „grobach”, czyli trudnościach, problemach i smutkach. Niejednokrotnie towarzyszą temu silne emocje — takie jak strach, zdumienie czy nawet radość, które przeżywały niewiasty przy grobie. Nie należy ich tłumić, ale nie powinniśmy też pozwalać, by nami kierowały.
Szczególnie w trudnych sytuacjach odwróćmy wzrok od „grobu” i spójrzmy na Jezusa, który zmartwychwstał, który jest stale obecny przy nas i mówi: „Nie bójcie się”. Cokolwiek by się działo, pamiętajmy, że śmierć nie ma już władzy — została pokonana. Zawsze po cierpieniu Wielkiego Piątku przychodzi poranek zmartwychwstania. Trwajmy więc blisko Jezusa i nie odłączajmy się od Niego.
Zachęcam, aby dziś pomodlić się słowami:
Panie Jezu, Ty jesteś moim Odkupicielem, wyzwalasz mnie z grzechu. Tobie ufam, Panie. Cieszy się moje serce i raduje się dusza z Twojego zmartwychwstania. Tylko w Tobie jest życie i wieczne szczęście. Nie dopuścisz, abym pozostał w grobie. Jesteś wielki!