PRZEBACZYĆ  ZNACZY ZOSTAĆ UZDROWIONYM

SPOTKANIE  MODLITEWNE  13 MAJA 2010

 

Ostatnie spotkanie różniło się znacznie od dotychczasowych. Rozpoczęliśmy je Nabożeństwem Fatimskim włączając się w modlitwę całej Wspólnoty Parafialnej. Dlatego dopiero o 20.00, po krótkim uwielbieniu Pana i modlitwie do Ducha św., w salce przy zakrystii, nasz gość ks. Janusz Stefaniuk wygłosił bardzo interesującą konferencję pt. Zranienia duchowe.


PRZEBACZYĆ  ZNACZY ZOSTAĆ UZDROWIONYM

SPOTKANIE  MODLITEWNE  13 MAJA 2010


Nikt nie jest wolny od tego rodzaju zranień – stwierdził Ksiądz. Są one spychane do podświadomości, kumulują się przez całe lata i wpływają na nasze zachowania. Trwanie w poczuciu krzywdy jest destrukcyjne, dlatego należy przerwać ten łańcuch.

Usłyszeliśmy szereg cennych rad, jak tego dokonać: nasze zranienia wymagają uzdrowienia. Trzeba modlić się do Ducha Świętego i prosić o tę łaskę. Dokonać przeglądu swojego życia od najwcześniejszego dzieciństwa. Pierwszym i najważniejszym warunkiem uzdrowienia jest przebaczenie tym, którzy nas zranili. Przebaczyć, to znaczy odzyskać siebie, uwolnić siebie. Należy modlić się za winowajcę, a nie złorzeczyć, ale też nie znaczy to, że należy zapomnieć, lub zwolnić go od odpowiedzialności.

Przy przebaczeniu dochodzimy do wniosku, że i sami nie jesteśmy bez winy i w jakiś sposób  zraniliśmy tę konkretną osobę. Przebaczenie prowadzi do uzdrowienia duchowego, ale i fizycznego. Przebaczamy nie swoją mocą czy swoją mądrością. To Jezus bierze na siebie nasz ból i uzdrawia.

Przebaczyć to też nie zawsze oznacza pojednać się z winowajcą. Do pojednania może dojść tylko wtedy, gdy tego zechce nasz Ojciec Niebieski, który bardzo nas kocha i nie chciałby dopuścić do kolejnego zranienia.

Słowa ks. Janusza bardzo nas poruszyły, pozwoliły nam zrozumieć nasze zachowania i z pewnością zmobilizują do pracy nad sobą. Bóg zapłać Księże!