WARUNKI EWANGELIZACJI 
(Spotkanie modlitewno-formacyjne 13.10.2011)

Po Nabożeństwie Fatimskim, w którym uczestniczyliśmy wraz z wiernymi zgromadzonymi w Świątyni, przeszliśmy do salki przy zakrystii, aby modlitwą i śpiewem uwielbić naszego Pana i Mistrza z Nazaretu i wysłuchać konferencji, wprowadzającej w tematykę kursu: „Chrzest w życiu i misji Kościoła”. 


Bazując na podręczniku Jose Prado Floresa: „ Jak ewangelizować ochrzczonych”, Ks. Tomasz wskazał cztery niezbędne warunki, które powinien spełniać ewangelizujący. Do ewangelizacji wezwany jest każdy ochrzczony gdyż ochrzczony, znaczy zanurzony w Chrystusie, namaszczony Duchem Św. Mając Ducha Św. powinniśmy dawać Go każdemu. Będziemy dobrymi ewangelizatorami, jeśli sami doświadczymy przemiany życia i z katolików staniemy się dziećmi Bożymi, które w każdej sytuacji bezgranicznie ufają Ojcu. To jest pierwszy i konieczny warunek. Równie ważny jest zapał do głoszenia, który ma przemieniać się w pasję, fascynację. Jeśli tego nie ma, jest tylko demagogia. Ewangelizator powinien posiadać zdolność oceny rzeczywistości, umiejętność dostrzegania, co czuje inny człowiek, rozpoznawania jego rzeczywistych potrzeb i pragnienia dla niego dobra. Wreszcie ewangelizujący sam ma żyć Ewangelią, a jego życie powinno być uporządkowane. 

Agnieszka, mówiąc świadectwo podzieliła się z nami ciekawymi spostrzeżeniami z Wieczorów Chwały i poddała do rozważenia myśl, aby organizować co jakiś czas takie Wieczory na skalę ogólnopolską. Ta myśl bardzo przypadła nam do gustu. Dziękujemy Ci Panie, Jezu Chryste za Agnieszkę, którą przyprowadziłeś na nasze spotkanie i za jej pomysł! Bądź uwielbiony i błogosławiony!