II SYNOD DIECEZJI SIEDLECKIEJ
(Spotkanie modlitewno-formacyjne 19.07.2012)


Radośnie i na wesoło rozpoczęliśmy spotkanie. Powodów do radości nie brakowało. Cieszyliśmy się, że licznie zgromadził nas Pan, że Duch Święty działał z wielką mocą i dotykał naszych serc. W modlitwę angażowaliśmy się wszyscy i to było piękne.

Z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy informacji dotyczących II Synodu Diecezji Siedleckiej, którego otwarcia dokonał Ks. Bp. Zbigniew Kiernikowski w czerwcu bieżącego roku. Przez dwa lata zbierano od ludzi różnego stanu opinie dotyczące wizji naszego Kościoła lokalnego i opracowano odpowiedni dokument, na podstawie którego będzie odbywała się konkretna praca. Cieszy fakt, iż wiele punktów owego dokumentu zawiera propozycje, które już są realizowane w naszej Wspólnocie. Dotyczy to przede wszystkim różnych form ewangelizacji (Wieczory Chwały, nie tylko w naszej miejscowości; wyjazdy na misje ewangelizacje, nawet poza granice naszego kraju; ewangelizacja szkół nie tylko siedleckich …). Dokument wskazuje na to, iż należy formować młodzież w łączności ze starszymi. Nasza Wspólnota jest prekursorem takiej postawy. To bardzo cieszy! Chwała Panu! Mamy powód do radości i w innych dziedzinach, o których traktuje dokument, ale też przed nami jawią się poważne wyzwania, którym musimy sprostać.

Zakończenie spotkania było równie radosne, jak jego początek, a to z kilku powodów. Razem z nami modlili się goście z Francji – małżonkowie Jan i Maria. Pan Jan podzielił się wzruszającym świadectwem i pięknie wyśpiewał po arabsku modlitwę „Zdrowaś Maryjo…”. Bardzo sympatyczni ludzie. Rozstaliśmy się z nimi w wielkiej przyjaźni i z zapewnieniem, iż będziemy się nawzajem za siebie modlić. Modliliśmy się też w intencji Madzi i Piotrka, którzy w najbliższą sobotę staną na ślubnym kobiercu. Niech będzie uwielbiony nasz Pan Jezus Chrystus w tym wszystkim, czego doświadczyliśmy na naszym spotkaniu!