BIBLIJNE ETIUDY 
(Spotkanie modlitewno-formacyjne 20.12.2012) 

Mroźny przedświąteczny czwartkowy wieczór, a nasze serca rozpalone miłością do Bożego Dziecięcia, którego przyjścia z tęsknotą oczekujemy. Duch Święty podpowiadał słowa uwielbienia i dziękczynienia, a my uśmiechając się do siebie, ścigaliśmy się w wypowiadaniu tego, co czuły gorące serca. Takie wieczorne spotkania są darem Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Jemu cześć i chwała po wszystkie wieki! 


Bardzo pracowicie i sympatycznie upłynęło nam spotkanie. Podzieleni na trzy dziesięcioosobowe grupy przygotowywaliśmy pantomimy, pokazując dowolnie wybraną historię ze Starego Testamentu. Zadanie bardzo poważne, gdyż trzeba było odtworzyć ją tak, aby podczas prezentacji inni mogli odczytać, o jaką historię chodziło. Z początku ogarnął nas niepokój, że nie sprostamy temu zadaniu, ale wyszło wspaniale. Wszyscy byli zadowoleni, a nasz lider podkreślił, iż ujawniły się nowe „talenty”. Chwała Panu! 

Świadectwa, które zostały wypowiedziane, pokazały moc modlitwy i potężne wstawiennictwo Świętych. Bogu niech będą dzięki za osoby, które ubogaciły nas swoim doświadczeniem przeżywania trudnych sytuacji i wielkim zawierzeniem Bogu! Bóg zapłać!