IDZIEMY GŁOSIĆ CHRYSTUSA 
(Spotkanie modlitewno-formacyjne, 21.02.2013) 

My nie możemy, nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli (Dz 4,20)- wyznał św. Piotr przed Sanhedrynem, a my, Panie, Jezu Chryste, nie możemy zatrzymać dla siebie tego, czego doświadczyliśmy, gdy spotkaliśmy Cię, żywego i prawdziwego, i oddaliśmy nasze życie. 


Dlatego z radością w sercach wyruszyliśmy do szkół i akademików, aby dzielić się Dobrą Nowiną. Jesteśmy świadomi naszej ułomności i słabości, ale też wiemy, iż prowadzi nas Duch Święty, przychodzi z pomocą i podpowiada, co mamy mówić i jak zachować się w danej sytuacji. Dziękujemy Ci, Duchu Świętu! Już od kilku miesięcy solidnie przygotowujemy się do tego dzieła na spotkaniach modlitewno-formacyjnych, dużo pracujemy ze Słowem Bożym i ćwiczymy się w różnego rodzaju umiejętnościach. Na ostatnim spotkaniu usłyszeliśmy szereg cennych uwag, które są pomocne w konkretnych sytuacjach. 

Siostry i Bracia, którzy wraz z Księdzem ewangelizowali w podstawówce, stwierdzili, iż warszawskie dzieci (gdyż tam odbywała się ewangelizacja), są bardzo spragnione Boga, wręcz odczuwają wielki głód, przy tym nie potrafią czynnie uczestniczyć w Eucharystii. Jest to bardzo bolesne! Niech to smutne doświadczenie będzie dla nas bodźcem, aby nie uchylać się od pójścia do szkół i gdzie to tylko możliwe, i świadczyć o Jezusie, Panu naszym. Darmo otrzymaliśmy, darmo dawajmy! Niech w tym dziele błogosławi nam Przenajświętsza Trójca: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty! Amen.