RÓŻNE FORMY JAŁMUŻNY
(Spotkanie modlitewno-formacyjne, 09.04.2015)

W części modlitewnej naszego spotkania przyzywaliśmy Ducha Świętego, aby działał z mocą, otwierając serca i uzdalniając do uwielbiania Zmartwychwstałego Chrystusa Pana. Uwielbienie i dziękczynienie odbywało się w radosnej, świątecznej atmosferze. Modlitwa litanijna była wyrazem naszych uczuć, tęsknot i nadziei.
Konferencja na temat jałmużny, wygłoszona przez Maćka, w dużym stopniu przyczyniła się do głębszego zrozumienia istoty i poznania różnych jej form. Okazuje się bowiem, iż nie chodzi tu tylko o wsparcie finansowe czy materialne, ale dzielenie się swoim czasem, umiejętnościami, charyzmatami, w zasadzie wszystkim, w zależności od zaistniałej sytuacji. Z tego wynika, iż każdy człowiek, nawet najsłabszy fizycznie, duchowo i materialnie nie powinien uchylać się od dawania jałmużny, innymi słowy, od spełniania uczynków miłosierdzia.
Dużo czasu poświęciliśmy na dzielenie się doświadczeniami z rekolekcji prowadzonych przez nasze siostry i braci w Węgrowie, Sokołowie i siedleckich szkołach: Rolniku i Ekonomiku. Bogu niech będą dzięki za ich trud i poświęcenie!