W czwartek 18 maja br. o godz.19-ej  rozpoczęliśmy wspólnotowe spotkanie. Zgromadziliśmy się  licznie w podziemiach kościoła św. Józefa, aby zastanowić się jak we współczesnym świecie przekazywać prawdę o Bogu. Pomogła nam w tym konferencja, którą wygłosił ksiądz Grzegorz Tomaszewski.

Rozpoczęliśmy jak zawsze od zapalenia świecy i powitania nowych osób. Modlitwę animowały dwie siostry: Beata i Alicja. Nie zabrakło również uwielbienia Pana radosnymi pieśniami (,,Nasz Bóg jest potężny”, ,,Tchnij moc”, ,,Jestem tu by wielbić „) przy wtórze dźwięków gitary (Emilia) i tańcu (Patrycja i Sylwia).

W konferencji ksiądz Grzegorz pokazał nam jak bardzo w ciągu wieków zmieniało się rozumienie ewangelizacji i formy jej realizacji. Dziś owocem słuchania Ducha Świętego jest np. praktyka głoszenia świadectw przez osoby świeckie. W takiej posłudze bardzo ważna jest modlitwa do Ducha Świętego, gdyż On podsuwa pomysły, jakdotcierać do serc słuchaczy. Podczas głoszenia należy stawiać Jezusa w centrum, bo On jest najważniejszy. Należy mówić o łasce Bożej, bo dzięki niej doświadczamy prawdziwego szczęścia

Zachęceni treścią konferencji Antoni, Ania, Patrycja, Beata, Ela i Jurek podzielili się osobistymi świadectwami działania Ducha Świętego w swoim życiu.

Boże błogosławieństwo, którym zakończyliśmy spotkanie i orędownictwo Maryi przyjęliśmy jako posłanie do głoszenia Chrystusa braciom.

 Opracowała: Jolanta Wołosiak