W czwartek, 7-go marca br. o godz. 19.00 zgromadziliśmy się w kościele św. Józefa w Siedlcach na adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W cichej modlitwie trwaliśmy przed Panem, bo cisza jest bardziej wymowna niż jakiekolwiek słowa…

Następnie udaliśmy się do salki w podziemiach kościoła, aby uwielbiać Pana śpiewem i modlitwą, którą poprowadziła Izabella. Prosiliśmy Ducha Świętego, żeby wylewał na nas deszcz Swych łask. Następnie Ania i Patrycja podzieliły się świadectwami.
Po wspólnej modlitwie wysłuchaliśmy konferencji, którą wygłosił diakon Kacper odbywający praktyki w tutejszej parafii. Wybór tematu prelekcji nie był przypadkowy, bo miesiąc marzec jest szczególnie poświęcony św. Józefowi. Jemu zatem przyjrzeliśmy się bliżej, a konkretnie trzem snom, o których jest mowa w Ewangelii wg św. Mateusza (1, 18 – 25; 2, 13 – 23). Usłyszeliśmy, że św. Józef musiał być w sile wieku, aby być wzorem ojca dla Jezusa i aby zatroszczyć się o Maryję.
Cieśla z Nazaretu posłuchał tego, co mówił do niego anioł we śnie, dlatego zrezygnował ze swojego pomysłu. Stał się Ojcem samego Boga, bo nie przyjął swojej woli, ale zaufał Bogu. Nie podejmował decyzji pochopnie. Wywiązał się jako wspaniały ojciec. Nauczył Jezusa swojego fachu. Józef nie wypowiedział w Piśmie Świętym ani jednego słowa, ale potrafił słuchać Boga w momentach ciszy.

Po konferencji wysłuchaliśmy bieżących ogłoszeń i odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski. Miłą niespodziankę przygotowali bracia ze Wspólnoty. W wigilię Dnia Kobiet usłyszałyśmy zapewnienie o modlitwie, piękne życzenia, a każda siostra otrzymała różyczkę. Pamiątkowe zdjęcie zakończyło nasze spotkanie.

Wpatrujmy się w postać, świętego Józefa. Módlmy się przez Jego wstawiennictwo, do czego zachęcał nas Prelegent. Niech przykład Jego milczenia uczy nas słuchać Boga w ciszy…

Opracowała: Jolanta Wołosiak