WARSZTATY MUZYCZNE A.D. 2015

(Ośrodek DA, 01.03.05.2015)

Podczas tego rocznej majówki (1-3.05), członkowie diakonii muzycznej naszej Wspólnoty brali udział w warsztatach wokalnych. Zajęcia prowadzone były przez Sylwię i Jakuba Piotrowskich z Lublina. To miłe małżeństwo pomimo młodego wieku i niespełna dziesięcioletniego stażu małżeńskiego od wielu lat pracuje w branży muzycznej. Ich duchowa głębia bez wątpienia również wpływała na atmosferę naszych ćwiczeń, które zawsze rozpoczynaliśmy i kończyliśmy wspólnym uwielbieniem.

Pierwszy dzień stał się swoistym majówkowym survivalem. Na powierzchni całej Sali zalegały materace i koce do ćwiczeń fizycznych. Sylwia wprowadziła nas w podstawy wydobywania czystego dźwięku. Okazuje się, że aby dobrze śpiewać trzeba rozciągnąć poszczególne partie ciała przez ćwiczenia gimnastyczne. Był to wesoły dzień, a trud wysiłku rekompensowała satysfakcja z jeszcze jednej okazji do integracji diakonii.

Sobota do południa również stała pod znakiem wysiłku fizycznego. Ukojeniem była wspólna Msza św. którą sprawował ks. Tomasz. Reszta dnia była pracowita. Sylwia udzielała cennych rad o poprawności śpiewania. Pracowaliśmy grupowo i indywidualnie. Wyklaskiwaliśmy rytm piosenek. Uczyliśmy się wspólnego brzmienia poprzez słuchanie siebie nawzajem. Najpiękniejszym momentem była Modlitwa śpiewem. Ćwicząc poszczególne piosenki sami wymyślaliśmy kolejne zwrotki. Duch Święty działał w nas ze Swoją mocą. To on prowadził to spotkanie, oświecając nasze serca swoim światłem.

Niedziela była zwieńczeniem dwóch dni pracy. Tego dnia powtarzaliśmy nauczone zasady i ćwiczyliśmy piosenki „wygrzebane” z dna naszych zespołowych śpiewników. Zakończyliśmy warsztaty wspólną Eucharystią przy akompaniamencie naszych rozśpiewanych głosów.

W warsztatach brała udział większość wokalistek zespołu i kilku muzyków. Gościliśmy również kilka dziewczyn z diakonii teatralnej, które przyglądały się i ćwiczyły razem z nami 😉