WARSZTATY WS ŚWIADKÓW JEHOWY

 

Najbliższe spotkania formacyjne WJD poświęcone będą metodom prowadzenia rozmów ze Świadkami Jehowy. W pierwszy czwartek miesiąca (5.09) w kościele św. Józefa (sala przy zakrystii) po adoracji tj. ok. 19.45 gościć będziemy ks. Sławomira Zaczka – asystenta kościelnego Stowarzyszenia Effata, który poprowadzi warsztaty nt sposobów „owocnych” rozmów z członkami brooklińskiej sekty. Spotkanie zakończy się o 21:30.

 Nauczy on nas, na jakie proste pytania biblijne, świadkowie nie mają żadnej sensownej odpowiedzi. Natomiast tydzień później (12.09) warsztaty poprowadzi Andrzej Wronka – prezes wspomnianego stowarzyszenia.
Wyposażeni w pozyskaną wiedzę ruszymy jeszcze we wrześniu na spotkanie z tymi, którzy „schodzą niebo i ziemię, aby pozyskać jednego współwyznawcę” (Mt 23,15) i zaproponujemy im rozmowę, jak sami powiadają: „nt Królestwa Bożego”. Jeśli trzeba będzie zapukamy do ich domów, skoro tak bardzo spragnieni są dzielenia się wiarą. Prawdopodobnie nawet nie zaproponują nam krzesła i herbaty, gdyż jak powiada nam ks. Tomasz, który od 20-tu lat odwiedza domy świadków „nigdy nie goszczono go dłużej niż 10 minut… w progu”. Dlatego przybądźcie na spotkania wrześniowe z Pismem św. i notesami.