ŚWIADECTWO JUSTYNY PO EWANGELIZACJI 

Już nieraz w swoim życiu przekonałam się, że pomimo utrudnień których doświadczyłam tego dnia było warto, wszystko na Bożą chwałę. Jadąc do Siedlec odczułam wielką radość i pokój w sercu, było mi to bardzo potrzebne. Już w pierwszych minutach dostałam fragment Pisma Świętego; „Ufaj Panu, bądź mężny, niech się twe serce umocni, ufaj Panu”. Te słowa dodały mi sił i na twarzy pojawił się uśmiech. 


Oddałam stery Jezusowi prosząc, abym mogła trafić do serc wszystkich ludzi, których spotkam. Podczas ewangelizacji nosiłam razem z koleżanką tablice: na mojej było napisane „Kim jest dla Ciebie Jezus Chrystus? Bóg kocha Cię za darmo.”, natomiast u koleżanki „Bóg jest większy od twoich problemów”. Napisy te bardzo pasowały to mojej sytuacji. Chodząc natrafiłyśmy na różne twarze: zaciekawione, uśmiechające, podejrzliwie, były też twarze stęsknione Bożej Miłości i niedowierzające. Miłe było to, iż nikt nie przeszedł obojętnie widząc te tablice, które dawały dużo do myślenia; kierowcy otwierali szyby samochodu, aby je odczytać. Niektórzy ludzie mówili też, że łączą się z nami    i że to piękna inicjatywa. Starałyśmy się też rozmawiać z ludźmi spotkanymi na naszej drodze.     

Najbardziej utkwiły mi w pamięci szczególnie dwie osoby. Jedna starsza  pani patrzyła na nas z niedowierzaniem, ale i z zainteresowaniem. Po krótkiej rozmowie rozradowała się, że jest młodzież, która tak bezinteresownie poświęca się dla Chrystusa i czyni to z wielkim entuzjazmem. Obiecałyśmy, że będziemy pamiętać o niej w modlitwie. Rozmawiając z pewnym kierowcą zauważyłyśmy, że szuka bliskości z Bogiem i pragnie przylgnięcia do Niego. Nasze świadectwo i kerygmat bardzo zainteresowały go i wzruszyły. Zaproponowałyśmy, aby skorzystał z zaproszenia i zatrzymał się dłużej przy głównej scenie, gdzie odnajdzie też coś dla siebie i doświadczy obecności Bożej. Zachęciłyśmy go też do uczestnictwa w Wieczorach Chwały. Kierowca był bardzo wdzięczny za spotkanie oraz za poświęcony czas.     

Bogu niech będą dzięki! Bardzo się cieszę, iż mogłam uczestniczyć w ewangelizacji i dziękuję Bogu za otrzymane łaski. To było niezapomniane przeżycie. Oby było jak najwięcej takich akcji. Chwała Panu!                                                                  
Justyna