Świadectwo na Forum Młodych (31.01.2009)

W dniach 30.01-1.02 br. już po raz ósmy odbyło się w Warszawie Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży zorganizowane pod hasłem „Prorocy nowej ery”. W spotkaniu wzięło udział ok. 200 osób, którymi byli młodzi delegaci ze wszystkich diecezji w Polsce oraz ich duszpasterze. Jako Akademicka Grupa Ewangelizacyjna otrzymaliśmy szczególny przywilej i zaszczyt zaprezentowania naszej działalności. W tym celu do stolicy udało się dziesięć osób reprezentujących wspólnotę wraz z naszym opiekunem – księdzem Tomaszem.

Nasze wystąpienie zaplanowano na sobotnie popołudniowe, w czasie którego przewidziano prezentację jeszcze trzech innych inicjatyw ewangelizacyjnych. Przedstawiciele każdej z ich otrzymali po 45 minut czasu. My wystąpiliśmy jako ostatni. Prezentację rozpoczął nasz lider Zdzisław, który był u początków powstania AGE. W swoim wystąpieniu opisał genezę powstania grupy oraz wyjaśnił podstawy działalności fundacji Totus Tuus. Następnie Maciek podzielił się swoim świadectwem o roli Grupy w jego formacji duchowej. Kolejnym punktem była pantomima, obrazująca rolę wspólnoty w posłudze ewangelizacyjnej. Tuż po niej świadectwo o swoim przeżyciu ubiegłorocznej ewangelizacji siedleckich szkół średnich i uczelni powiedziała Magdalena. O szczegółach tego projektu opowiedział Artur. Po nim głos zabrała jego żona Michasia, która opisała nasze zaangażowanie się w parafię i diecezję. Innym istotnym projektem organizowanym przez AGE jest spektakl „Zraniony Pasterz”, którego ideę przybliżył słuchaczom Darek. O comiesięcznych Wieczorach Chwały oraz wsparciu, jakiego udziela nam Urząd Miasta opowiedziały Ania i Natalia. Całość podsumował nasz duszpasterz ks. Tomasz, koncentrując swoja wypowiedź na kwestii formacji wewnętrznej członków grupy.

Cieszymy się, że nasza prezentacja została ciepło przyjęta przez uczestników Forum i z uwagą wysłuchana. Jeśli cokolwiek z przedstawionych inicjatyw zainspiruje choć w części kogokolwiek, to… Bogu niech będą dzięki. Wiemy na pewno, że nasze wystąpienie pomogło raz jeszcze nam samym w doświadczeniu pawłowego wyznania, iż „moc w słabości się doskonali” (2 Kor 12,9)