STYCZNIOWY WIECZÓR CHWAŁY

 (Siedlce, KLO przy Sanktuarium św. Józefa, 30.01.2014)

 

Zaczęliśmy wielbić Pana Boga tańcem i to sprawiło, iż w serca nasze wstąpiła wielka radość, która wzmagała się z każdą chwilą. Radowaliśmy się, gdyż mimo tak trudnych warunków atmosferycznych cała sala zapełniła się i to szczególnie młodzieżą. Wiele osób przybyło po raz pierwszy z odległych miejscowości, aby wspólnie przeżyć ten czas z Jezusem Chrystusem, który był obecny pośród nas i nie skąpił łask. Chwała Ci Panie!

Bardzo ubogaciła, szczególnie studentów i nie tylko, konferencja traktująca o zaufaniu Bogu podczas sesji egzaminacyjnej. Temat aktualny, jako że znaczną część pośród nas stanowiły osoby studiujące. Prelegent w przystępny sposób wyjaśnił, iż słuszną rzeczą jest odnaleźć Boży plan i odczytać go właściwie, aby nie okazało się, że On chce dać nam coś zupełnie innego, niż my zaplanowaliśmy. Jeśli realizujemy cele założone przez Stwórcę, otrzymujemy odpowiednie talenty, aby je zrealizować. Nie musimy silić się na coś wielkiego, ale zaufać i robić maleńkie kroczki, wiedząc, że Bóg nieustannie komunikuje, co mamy robić. Jednym słowem naszym zadaniem jest odczytać Boży cel i prosić, aby Bóg prowadził do jego zrealizowania. To będzie naszym szczęściem!

Za pouczające wskazówki i czas nam poświęcony serdecznie dziękujemy Ks. Piotrowi, który jest nam bardzo bliski i którego codziennie polecamy Bogu w naszych modlitwach. Niech Bóg będzie uwielbiony w jego pięknej i ofiarnej posłudze kapłańskiej!

Z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy świadectwa młodych małżonków Eli i Piotrka, którzy opowiedzieli, jak przeżywali Rekolekcje Odnowy Wiary i czego dokonał Bóg w ich małżeństwie podczas dziewięciu rekolekcyjnych tygodni. Było to ubogacające wyznanie. Dziękujemy Ci, Panie Jezu Chryste za dar ich pięknego małżeńskiego pożycia i otwarcie się na Twoje prowadzenie! Bądź uwielbiony Boże!