WIECZÓR CHWAŁY NA FESTIVALU HOSANNA !

SIEDLCE 3.09.2010

Organizatorzy tegorocznej edycji Festival Hosanna zaproponowali nam przygotowanie i poprowadzenie Wieczoru Chwały, który będzie otwierał tę kilkunastoletnią już inicjatywę muzyczną na trwałe wpisaną w program religijno-kulturalny naszego miasta i diecezji. Zatem po wakacyjnej przerwie mamy okazję spotkać się już 3. września br. o godz. 19.00, w sali wielofunkcynej KLO przy kościele św. Józefa (ul. Sokołowwska 124).

 

To dla nas wielkie wyróżnienie i wyzwanie, gdyż w przeciwieństwie do koncertowej formy Festivalu Hosanna, animowane przez nas od kilku lat Wieczory Chwały mają ściśle modlitewno-ewngelizacyjny charakter, którego celem jest przede wszystkim wyjście do człowieka „cierpiącego” na nieumiejętność rozmowy z Bogiem. Poprzez radosne uwielbienie Pana w gromadzącej się co miesiąc wspólnocie braci i sióstr chcemy ukazać, jak bliski sercu człowieczemu jest Bóg, którego możemy nazywać naszym Ojcem. To doświadczenie bliskości dokonuje się dzięki mocy Słowa, które stało się Ciałem w Osobie Jezusa Chrystusa. ON ODDAŁ ŻYCIE ZA NASZE GRZECHY, ZMARTWYCHWASTAŁ I ŻYJE TU I TERAZ. Spotkanie ze Zbawicielem dokonuje się dzięki żywej obecności Ducha św., który działa w nas wierzących!

Na najbliższym Wieczorze Chwały pojawią sie nowe osoby w scholi animujacej śpiew oraz nowe instrumenty wraz z ich właścicielami, którzy swoim talentem i posługą ubogacą nasze wspólne uwielbianie Pana.

Zapraszamy zatem już dziś wszystkich miłujących te formę modlitwy; wszystkich rozmiłowanych w chrześcijańskiej muzyce uwielbieniowej; wszystkich zagubionych na skutek trudnych życiowych doświadczeń oraz wszystkich poszukujących prawdy i sensu zycia na Wieczór Chwały w piątek 3. wrzesnia br. o 19.00.

Warsztaty muzyczne dla „instumentalistów” oraz scholi animującej śpiew na Wieczorze Chwały odbędą się w dniach 1-2.09. br w godz. od 14.00 do 20.00 w Ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego przy ul. Brzeskiej 37.

Jednocześnie prosimy o modlitwę w intencji owocności tej inicjatywy.

Więcej informacji o festiwalu znaleźć można na stronie: www.hosannafestival.pl