WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE AKADEMICKIE

 

Duszpasterstwo Akademickie w Siedlcach zaprasza Profesorów, Pracowników i Studentów siedleckich uczelni, uczniów szkół średnich i wszystkich chętnych do wzięcia udziału w spotkaniach rekolekcyjnych, które odbędą się w dniach 7-8-9 kwietnia 2014, o godz. 19.00 w kościele pw. Ducha Św. w Siedlcach.

Tematem rekolekcji są słowa Jezusa: „Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem”.

Konferencje i świadectwa podczas rekolekcji będą głosić nasi goście:

Poniedziałek (7.04)

Paweł Zuchniewicz – dziennikarz, autor książek, reportaży i słuchowisk poświęconych Papieżowi Janowi Pawłowi II. Pracował w Polskim Radiu i w Radiu Plus. Obsługiwał szereg wydarzeń z udziałem Jana Pawła II – Światowe Dni Młodzieży, Światowe Dni Rodzin, pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Od 2008 roku pracuje jak dyrektor ds. komunikacji w Stowarzyszeniu Wspierania Edukacji i Rodziny „Sternik”.

Wtorek (8.04)

Przemysław Babiarz – polski dziennikarz i komentator sportowy, a także prezenter telewizyjny. Studiował teatrologię i był aktorem. Jako dziennikarz zadebiutował w 1992 roku podczas olimpiady w Barcelonie. Specjalizuje się w komentowaniu biegów narciarskich, lekkoatletyki, łyżwiarstwa figurowego oraz pływania.

Środa (9.04)

O. Leon Knabit – jeden z najbardziej znanych benedyktynów w Polsce. Od 1958 roku mieszka w Opactwie w Tyńcu, gdzie był również przeorem. Studiował teologię w Wyższym Seminarium Duchownym w Siedlcach. Człowiek wielkiego formatu, obdarowany ciepłem i niegasnącym uśmiechem, którym dzieli się z każdą napotkaną osobą. Ceniony rekolekcjonista, autor wielu książek.

We wtorek i środę będzie możliwość spowiedzi rekolekcyjnej.