W kolejny czwartek marca spotkaliśmy się  o godz. 19.00 w podziemiach kościoła św. Józefa na wspólnym uwielbianiu Jezusa przy dźwiękach gitary i kachonu. Modlitwę animowały dwie Urszule, które zaproponowały głośne czytanie psalmu 103 (na zmianę: bracia-siostry).

W konferencji ks. Jerzy Janowski
kontynuował (podjęty dwa tygodnie wcześniej) temat ZAGROŻEŃ DUCHOWYCH. Kapłan podkreślał, że wpuszczamy diabła do swojego życia, gdy popełniamy grzech ciężki. Z kolei, gdy nie przebaczamy krzywd winowajcom przyjmujemy Komunię Świętą świętokradzko. Również grzechy innych mogą nam szkodzić (rzucony „zły urok” wróżki, przekleństwa itd.).
Dlaczego Pan Bóg dopuszcza takie  sytuacje? – zapytał Prelegent.
I usłyszeliśmy odpowiedź: ponieważ jest to dla  nas próba wiary. Gdy bardziej doświadczamy własnych słabości, bardziej zaczynamy liczyć na Boga i stararamy się o niebo.
Ksiądz Jerzy w dalszej części konferencji  omawiał bardziej szczegółowo zagrożenia duchowe. A jest ich bardzo dużo: akupunktura, talizmany, noszenie amuletów, astrologia, bioenergoterapia,
homeopatia, gry komputerowe, hipnoza,
jasnowidzenie, karty tarota, magia, klątwy, maski afrykańskie, numerologia, okultyzm, wiara w reinkarnację, różdżkarstwo, tatuaże, zabobony, sztuki walki… i wiele innych. Bardzo niebezpieczne dla dzieci są zabawki (jednorożce), Hellokity, obchodzenie Halloween, a także książki oparte na magii.

Jak walczyć ze złem? Jak pokonać diabła? Trzeba być świadomym chrześcijaninem, uciekać od grzesznej drogi, czytać Słowo Boże, bo Ono jest jak „miecz obosieczny”. Należy codziennie modlić się o łaskę wiary, bo to jest nasza tarcza ochronna, uczestniczyć we Mszy Świętej, w rekolekcjach, pochylać się w medytacji.

Po wysłuchanej konferencji był czas na świadectwa, ogłoszenia i Apel Jasnogórski, poprzez który prosiliśmy Maryję, by zdeptała głowę diabła i pomagała nam w walce ze złem.
Niech umacnia nas w tym Boże błogosławieństwo, które otrzymaliśmy  przez kapłańskie dłonie naszego Gościa.
Bóg zapłać Księdzu Jerzemu za poświęcony czas, za treści, które nam przekazał, bo… w walce ze złem
,,CAŁA MOC W JEZUSIE I MARYI”
Opr.: Jolanta Wołosiak