Przyzwyczailiśmy mieszkańców Siedlec, że od 2013 roku w czerwcu w okolicach Dnia Ojca nasza Wspólnota organizuje właśnie z okazji wspomnianego Święta wyjątkowy Wieczór Chwały na terenie miejskiego amfiteatru. Widząc wielkie zainteresowanie, jakim cieszyła się nasza inicjatywa chcemy ją kontynuować. Niestety, jak każde dobre dzieło zawsze muszą pojawić się jakieś przeszkody. Tym razem jedną z nich jest stan rzeczonego amfiteatru, który został na stałe zamknięty z powodu złego stanu technicznego. Na szczęście mamy inny obiekt w naszym mieście, który odpowiada potrzebom organizacyjnym Wieczoru Chwały. Jest nim zadaszone lodowisko położone kilkaset metrów obok dotychczasowego miejsca organizacji tego wydarzenia.

Obiekt ten sprawdził się przez ostatnie dwa lata podczas koncertów uwielbienia „Siedlce dla Jezusa”, które odbywały się w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

Ponieważ w tym roku kalendarz tak „się ułożył”, że Dzień Ojca wypada w niedzielę {23.06}, a Boże Ciało w czwartek {20.06}, dlatego w tym roku nasza Wspólnota postanowiła wejść w ścisłą współpracę z organizatorami koncertu „Siedlce dla Jezusa”, by połączyć siły i stworzyć jeden wyjątkowy event.

W tym roku koncert uwielbienia poprowadzi warszawski zespół „Na Nowo” pod dyrekcją Marcina Obsta w akompaniamencie kwartetu smyczkowego. W programie radosna modlitwa uwielbienia, adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa wstawiennicza w intencji ojców oraz drobne upominki. Świadectwo w czasie wydarzenia będzie mówić znana z anteny telewizyjnej modelka Anna Golędzinowska – autorka bestselleru „Ocalona z piekła”.

Zatem w tym, roku zamiast dwóch czerwcowych, podobnych w swej formule imprez, odbędzie się jeden duży event, który da okazję zarówno do radosnego przeżywania uroczystości Bożego Ciała, jak i  świętowania Dnia Ojca. Stąd tegoroczny koncert uwielbienia „Siedlce dla Jezusa” jest zatytułowany „Mój Tata, mój bohater”. Pragniemy, aby to wydarzenie na stałe wpisało się w tradycję naszego miasta i przyczyniło się do umacniania więzi rodzinnych oraz pogłębiania dobrych relacji wśród lokalnej społeczności.

Wydarzenie dedykujemy oczywiście nie tylko ojcom, ale wszystkim mieszkańcom miasta Siedlce oraz okolicznych miejscowości. Dla małych dzieci na czas koncertu zostanie przygotowana specjalna „Strefa Malucha”, w której wolontariusze będą animować gry i zabawy z najmłodszymi.

Organizatorami koncertu „Siedlce dla Jezusa” wespół z naszą Wspólnotą jest Szkoła Nowej Ewangelizacji, Fundacja Nasza Szkoła oraz parafia pw. Św. Jana Pawła II, a honorowy patronat objął bp Kazimierz Gurda.

Więcej informacji o koncercie na stronie www.SiedlceDlaJezusa.pl