Z racji pierwszego czwartku września spotkanie naszej Wspólnoty rozpoczęło się Eucharystią celebrowaną w intencji wszystkich młodych sióstr i braci z WJD, którzy są na drodze realizacji powołania zakonnego lub kapłańskiego. Przy tej okazji mamy zwyczaj, że co miesiąc kolejna mała grupka odpowiedzialna jest za oprawę Mszy świętej (komentarze, czytania, dary itp.). Następnie adorowaliśmy Jezusa w wystawionym Najświętszym Sakramencie, towarzyszył nam śpiew naszej diakonii muzycznej.

Po adoracji odbyły się warsztaty ewangelizacyjne, podczas których nasz opiekun duchowy ks. Tomasz zaproponował nam dynamikę, dzięki której przypomnieliśmy sobie podstawowe zasady inicjowania i prowadzenia rozmowy ewangelizacyjnej. Dwie grupy braci z naszej Wspólnoty rywalizowały ze sobą, która lepiej i szybciej przypomni sobie wspomniane zasady. Wiedza naszych dzielnych zuchów okazała się być bogata, co w praktyce potwierdza się przy okazji roznoszenia przez nich zaproszeń na Jubileuszowe Misje Parafialne. Raz jeszcze uświadomiliśmy sobie, że trzeba być zawsze gotowym do ewangelizacji ”w porę i w nie porę”, bo przecież „wiara rodzi się ze słuchania, a tym co się słyszy jest Słowo Boże”.

Po wspólnym odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego napełnieni miłością Chrystusa wrośliśmy do naszych domów i rodzin.