CZCIGODNY KAPŁANIE!

Wielki Czwartek – to właśnie w ten wieczór, Kościół świętuje ustanowienie Sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii. Kapłaństwo jest darem Chrystusa dla Kościoła, dla sprawowania tajemnicy odkupienia. Przez święcenia kapłańskie wybrani otrzymują od Chrystusa Pana Jego władzę i działają w jego imieniu.

Dziś w święto Kapłanów w imieniu WSPÓLNOTY JEDNEGO DUCHA dziękujemy Ci Księże Tomaszu za to, że odpowiedziałeś na głos Chrystusa, który Cię wezwał po imieniu do pójścia za Nim. To dzięki Tobie, my również możemy przybliżać się do Chrystusa.

Z głębi naszych serc dziękujemy Ci za każdą posługę i wszelkie łaski, które spływają na nas poprzez Twe kapłańskie dłonie. Jesteśmy wdzięczni za Twą serdeczność, uśmiech, życzliwość, otwartość, każdą pomoc
i poświęcony czas.

Życzymy, abyś zawsze był wierny Chrystusowi. Niech On, Najwyższy Kapłan umacnia Cię i obdarza radością w głoszeniu Ewangelii.

Niech Boże Miłosierdzie promieniujące miłością i ufnością zawsze Ci przewodzi w posłudze duszpasterskiej.

Życzymy pełni darów Ducha Świętego, zdrowia, radości, życzliwości od ludzi, a przede wszystkim, aby każdego dnia towarzyszyła Ci bliskość Chrystusa, który Cię powołał i któremu oddałeś swoje życie. Niech On sprawi, abyś był Dobrym Pasterzem i osiągnął świętość.

Z ufnością polecamy Cię wstawiennictwu Maryi, Matce Kapłanów
i chcemy Cię zapewnić, że codziennie otaczamy Cię modlitwą, a dziś
w dniu Święta Kapłanów czynimy to w sposób szczególny. Szczęść Boże