Rozważania2020-04-07T12:34:56+02:00

Codzienne rozważania

Patrycja Żurawska, Paulina Pawlak, Renata Chyży

13Sierpień 2020

Czwartek 13 sierpnia 

 

“Czyż więc i ty nie powinieneś był ulitować się nad swoim współsługą, jak ja ulitowałem się nad tobą?”

 

Pan Bóg jest niezwykle cierpliwy. Czeka na każdego człowieka, wybacza winy. Człowiek jest stworzony na Jego obraz, ale grzech pierworodny “zepsuł” nas. Popełniamy błędy, ale trzeba wracać do pierwotnego stanu rzeczy. Musimy ze wszystkich sił starać się upodabniać do Pana Boga. Jezus mówił, aby brać swój krzyż i Go naśladować. Zmaganie z grzechem, słabościami jest codziennym krzyżem. Tak, jak Bóg jest miłosierny, tak i my musimy być miłosierni dla naszych bliźnich. Nie wiesz, z czym zmaga się drugi człowiek. Bądź cierpliwy. Bóg jest taki dla Ciebie.

12Sierpień 2020

Środa 12 sierpnia 

 

“Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich.”

 

Człowiek jest istotą społeczną. Pan Bóg powołuje nas do życia z innymi ludźmi. Dostajemy ich w darze i my jesteśmy darem dla innych. Trudna jest droga do Nieba, popełniamy błędy. Samemu ciężko jest sobie poradzić oraz obiektywnie spojrzeć na wiele spraw. Potrzeba nam drugiego człowieka, któremu na nas zależy, który będzie o nas walczył. Sami musimy tacy być. Nie potępiaj. Kościół to wspólnota, a więc musimy się wspierać. Razem można więcej zdziałać. Wspierajmy się wzajemną modlitwą, a jeśli trzeba napominajmy. Rozmawiajmy szczerze, ale z wielką miłością.

11Sierpień 2020

Wtorek 11 sierpnia 

 

“Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie.”

Pan Jezus potrafi zapełnić każdą lukę w naszym sercu. To, czy Go przyjmiesz, zależy od Ciebie. Wiele głodów dopada nas w życiu, a Chrystus zapełnia te miejsca. Sam Bóg wystarcza, gdy nie ma nic innego. Jesteś w stanie tak zaufać? Jest to bardzo trudne, ale potrzebne.
10Sierpień 2020

Poniedziałek 10 sierpnia 

 

“Ten, kto miłuje swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne.”

 

Trudne do zrozumienia są słowa Jezusa. Mamy nienawidzić swojego życia? Snujemy wiele planów na nasze życie, a gdy nie wychodzą, jesteśmy wściekli, bo Pan Bóg się “nie dostosował”. Zaufaj Panu… On da Ci życie w pełni. To ziemskie życie może być przedsmakiem Nieba, ale potrzebna jest wiara, nadzieja i miłość. Uwierz w to, że plan Pana Boga jest dla Ciebie dobry. W Nim pokładaj nadzieję, a w to wszystko wplata się miłość. Poznając Boga można w Nim na nowo się zakochiwać, łatwiej jest kochać bliźnich i siebie samego. Przyjmij zbawienie, porzuć starego człowieka. To praca na całe życie, ale jedynie Bóg może dać Ci je w pełni, przeobficie. Na ziemi ogłaszaj Niebo swoim postępowaniem.

9Sierpień 2020

Niedziela 9 sierpnia 

“Jezus (…) wyszedł sam jeden na górę, aby się modlić.”

Niezależnie od tego, w jakim momencie życia i sytuacji znajduje się człowiek – potrzebuje Boga. W każdym dniu powinniśmy wyznaczyć czas dla Pana. Sam na sam. Bez tego trudno dobrze wybierać, pokonywać trudności, nadchodzące próby wiary, sił. Być może dziś, w ten piękny dzień jest coś, co miażdży Twoje serce i czujesz się niepewnie, jak uczniowie na wodzie w czasie burzy. Jezus mówi: “przyjdź”. Zaufaj Mu, że i przez tę burzę przeprowadzi Cię bez szwanku, bo jest Bogiem Wszechmogącym, który kocha Cię najgłębszą miłością na świecie. Panie, zabierz nasz strach, frustrację, rozgoryczenie. Przepełnij miłością i pokojem serce, daj potrzebne łaski i umacniaj, by Twoja moc doskonaliła się w naszej słabości.