Rozważania2020-04-07T12:34:56+02:00

Codzienne rozważania

Patrycja Żurawska, Paulina Pawlak, Renata Chyży

26maj 2022

Czwartek 26 maja

 

„Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz przemieni się w radość.”

 

W naszym życiu często radość przeplata się ze smutkiem. W Niebie nie będzie już bólu, cierpienia, ani smutku, tylko szczęście, miłość, sama radość. Gdy będziemy iść za Jezusem i wybierzemy drogę zbawienia, dostąpimy tej rozkoszy, która zakończy ziemski trud. W życiu doczesnym jest podobnie, gdy pozwolimy się prowadzić Duchowi Świętemu, który jest Pocieszycielem, pomoże nam przejść przez trudności, da nadzieję. Pan Jezus obiecuje, że po trudnym czasie, przyjdzie dobry. Nie ma sytuacji bez wyjścia. Po ludzku, często przychodzi zrezygnowanie, albo w dramatycznych momentach przychodzi myśl o zakończeniu życia. Nadzieja gdzieś się kończy, nie widać wyjścia z sytuacji. Duch Święty daje nadzieję. Daje światło, iskierkę radości, nadziei… Zaufaj Mu, mimo wszystko, mimo, że wydaje się to bez sensu… Zaufaj… On widzi dalej. Duchu Pocieszycielu, przyjdź!

24maj 2022

Wtorek 24 maja

 

„Bo jeżeli nie odejdę, Paraklet nie przyjdzie do was.”

 

W dzisiajszej Ewangelii Pan Jezu przekonuje nas o tym, że przyjęcie Ducha Świętego jest konieczne w życiu człowieka. Duch Święty otwiera oczy, zmienia myślenie. To Praklet prowadzi po ścieżkach zbawienia. Bez Niego często bazujemy na samych sobie. Z Nim wszytko staje się nowe, inne i nich nie dzieje się przypadkowo.

23maj 2022

Poniedziałek 23 maja 

 

„To wam powiedziałem, abyście się nie załamali w wierze.”

 

Pan Jezus pokrzepia nas i zapewnia o pomocy Ducha Świętego. Często w naszym życiu dzieją się rzeczy, których totalnie nie rozumiemy, rozkładają nas na łopatki, ale dzięki wierze, wiemy, że trzeba postąpić tak, a nie inaczej. Duch Święty przynosi zrozumienie, wyjaśnienie. On pociesza, prowadzi. Nie musisz widziec całej drogi- On widzi, jest przewodnikiem. Jezus spełnia wszystkie obietnice. Jeśli obiecał nam Ducha Świętego, to proś o Niego, chciej, Go przyjąć. Wiara jest zaufaniem Bogu, podążaniem za Jezusem, ale bez Ducha, który ożywia, wiara staje się stylem życia, a nie życiem… Prośmy o Ducha Bożego!

22maj 2022

Niedziela 22 Maj

 

<< Pokój zostawiam wam Jeśli mnie kto miłuje zachowa Moją naukę >>

Trzy dary które otrzymaliśmy od Jezusa to Miłość, Duch Święty, Pokój. Przykazanie miłości Boga i bliźniego jest fundamentem naszej wiary, na której możemy się oprzeć. Nie umiemy wypełnić cudzej woli , wolimy raczej robić to na co mamy ochotę. Tu odzywa się nasz egoizm Jeśli się uprzemy w swoim zamyśle , nikt nie może tego zmienić, nie ma mowy o ustępstwie. Pokój rodzi się z miłości więc wołajmy do Pana , bo tylko On go może dać. Pokój od Pana nie jest ze świata, jest to owoc Jego doskonałej miłości dla nas. To nie beztroska i uwolnienie od problemów , to raczej solidarność z braćmi i umiejętność patrzenia na siebie . Jezus jest tym , który ukazuje nam wolę Boga. Uniżył samego Siebie , aby ją wypełnić, zaprowadziło Go to na Golgotę i tu przyszło zwycięstwo. Pan nauczył nas patrzeć na rzeczy jakimi są , a nie jakimi wydają się być . Przyjdzie Duch i nauczy nas wszystkiego i poprowadzi, tylko dajmy się prowadzić

21maj 2022

Sobota 21 Maj

 

<<Nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem >>

W dzisiejszej ewangelii Pan przypomina nam o tym, że choć żyjemy na tym świeci nie należymy do niego. Jesteśmy własnością Pana. Należymy do Jezusa w miłości, której źródłem jest Bóg. Gdy kierujesz się tylko własną miłością boisz się zwykle tego czego nie rozumiesz. Szukamy pozytywnego życia, a każdy chce być panem swojego, aby robić co mu się podoba . Wielu ludzi nienawidziło Jezusa, Pan wiedział o tym . My jako ludzie szukalibyśmy obrony , przygotowalibyśmy atak na dręczących nas. A Jezus On nie walczył, poddał się wszystkiemu. Bronił się swoją miłością i dlatego nie przegrał , a zwyciężył. Możemy wołać Król , Królów i Pan Panów.

Przejdź do góry