Rozważania2022-09-01T15:29:24+02:00

Codzienne rozważania

Patrycja Żurawska, Bożena Krystosiak, Renata Chyży

5październik 2022

Środa 5 października

Panie, naucz nas modlić się…”

Jezus daje konkretną obietnicę wysłuchania naszych modlitw. Zaznacza jednak, że mamy przy Nim trwać i żyć w zgodzie z Jego Słowem. Modlimy się w różnych intencjach. O zdrowie, lepsza pracę, dobrego męża/żonę, o dziecko, o zdanie egzaminu itd. Czy zdarzyło ci się, że modliłeś się w bardzo ważnej dla ciebie sprawie, a modlitwa nie została wysłuchana? Zastanawiałeś się dlaczego? Może nawet obraziłeś się za to na Boga. Pamiętajmy, że Bóg patrzy na nasze dobro z perspektywy ostatecznej. My je oceniamy tylko z naszej małej perspektywy. Niekiedy Bóg wysłuchuje nas inaczej, niż to sobie zaplanowaliśmy. Ale przecież udziela nam wówczas więcej, niż prosiliśmy. Pan Jezus, kiedy mówił na ten temat, podkreślał szczególnie potrzebę pojednania z bliźnimi. „Kiedy stajecie do modlitwy, przebaczcie, jeśli macie coś przeciw komu, aby także Ojciec wasz, który jest w niebie, przebaczył wam grzechy wasze” (Mk 11,25). Panie Jezu, niech się stanie wola Twoja, przyjmę ją z pokorą. Miej mnie i moją rodzinę w swojej opiece!

4październik 2022

Wtorek 4 października

Martwisz się i niepokoisz o wiele, a trzeba mało albo tylko jednego…”

Często troszczymy się zbytnio o rzeczy przyziemne, gromadzenie bogactwa, zdobywanie pozycji zawodowej, robienie kariery. Lubimy otaczać się mnóstwem dodatków, i w relacjach z ludźmi i na płaszczyźnie materialnej. Szukasz oparcia w sobie i otaczającym świecie czy w zwycięskiej władzy Jezusa? Jedynym naszym bogactwem ma stawać się zaufanie, że Pan czuwa nad wszystkim. Jeśli potrafisz zrezygnować z różnych zabezpieczeń, jeśli potrafisz zrezygnować z tego wszystkiego, czym się podpierałeś do tej pory, czym się asekurowałeś, doświadczysz wolności. Cały oddaj się Bogu i Jemu ufaj. Wtedy nie będziesz czuł się przymuszony żadnymi potrzebami, żadnymi niepokojami. Będziesz szczęśliwy i podejmiesz wszystkie decyzje i kroki w wolności, że niczego nie musisz. Wtedy możesz prawdziwie z radością służyć Bogu, bo to, co uczynisz, będziesz robił ze względu na Niego, a nie ze względu na swoje jakieś obawy, czy potrzeby. Spróbujmy w swoim życiu zauważyć wszystkie nasze podpory, zabezpieczenia, spróbujmy zauważyć to wszystko, co jest naszą asekuracją. A potem spróbujmy z tego rezygnować, czyli zaufać Bogu, spojrzeć na wszystko z Jego perspektywy. On jest przecież Panem, On jest Wszechmocny. Dlaczego obawiać się człowieka i praw ludzkich, różnych ludzkich ustanowień, skoro Bóg jest Panem, Władcą, Królem i od Boga wszystko zależy? Jezu, Ty chcesz dać nam wszystko sam. Nie chcesz abyśmy w panice i lęku gromadzili dobra na drogę naszego życia, ale ufnie szli za Tobą wierząc, że Ty troszczysz się o wszystko. Spraw, abyśmy mieli odwagę zostawić wszystko za sobą i posiadać tylko Ciebie.

3październik 2022

Poniedziałek 3 października

Nauczycielu, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne.”

Czy wierzysz, że Jezus zmartwychwstał, że oddał swoje życie za mnie i za ciebie? Czy nie wstydzisz się swojej wiary? Czy przyznajesz się do niej każdego dnia publicznie? Czy nie boisz się powiedzieć Jezusowi ,,tak”? Co robisz, by narodzić się na nowo? Uwierz, nawróć się i ogłoś, że Jezus jest Panem. Teraz możesz odmówić modlitwę zawierzenia czyli wyznania Jezusa jako Pana i Zbawiciela, jednak najpełniej zawierzasz swoje życie gdy przyjmujesz Komunię Św. i tam się oddajesz Jezusowi. „Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg wskrzesił Go z martwych – osiągniesz zbawienie” (Rz 10,9).

1październik 2022

Sobota 1 października 

 

„Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze przeciwnika, a nic wam nie zaszkodzi.”

 

Dlaczego ciągle w siebie nie wierzysz? Dlaczego wątpisz w opiekę Jezusa nad tobą? Czemu się lękasz? Wybierz życie w łasce, weź to, co Pan Jezus chce ci dać. Będąc dzieckiem bożym, korzystaj z dziedzictwa, które ci przysługuje. Jezus cię kocha, nie chce twojej zguby. Szukaj Go i Jego miłości. Rozpocznij najpiękniejszą podróż, czyli drogę do zbawienia. Kursy, rekolekcje… Korzystaj z daru drugiego człowieka, który chce dzielić się wiarą, pomóc, zaprowadzić do Chrystusa. Przykre słowa, które są jak jad skorpiona, nie będą mieć znaczenia, bo to Bóg zna cię najlepiej i zna twoją wartość. Jeśli postanowisz żyć w łasce, nie będzie to wszystko miało znaczenia.

29wrzesień 2022

Czwartek 29 września 

 

„Widziałem cię, zanim cię zawołał Filip, gdy byłeś pod drzewem figowym.”

Jezus zna Cię od początku, wie kim jesteś. Zanim zdecydowałeś się, albo zdecydujesz się na relacje z Nim. On wie co przezywasz, co sprawia ci radość, jakie grzechy popełniasz. Już wtedy ma dla ciebie plan. To, czy go zrealizujesz, zależy od tego, czy zechcesz podejść do Jezusa.  Pomodlimy się za naszych „Filipów”, którzy pomogli nam przyjść do Jezusa.

Przejdź do góry