Już 3. czerwca br. w uroczystość Bożego Ciała, po raz kolejny odbędzie się nabożeństwo uwielbienia Boga „Siedlce dla Jezusa”. Tegoroczne wydarzenie w oprawie muzycznej poprowadzi topowy zespół uwielbieniowy Gospel Rain.

Po rocznej przerwie spowodowanej epidemią możemy znów przeżyć w szczególny sposób zwieńczenie uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Organizatorzy nabożeństwa „Siedlce dla Jezusa” zapraszają zatem tego dnia, o 19.00, na parking przed sanktuarium św. Józefa przy ul. Sokołowskiej 124.

Celem wydarzenia zatytułowanego „Weź Dziecię i Jego Matkę” (Mt 2,13) jest podkreślenie w trwającym Roku św. Józefa roli opiekuna Maryi w historii zbawienia. Organizatorzy, tj.: Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Siedleckiej przy współpracy ze Wspólnotą Jednego Ducha, Fundacją Nasza Szkoła, siedlecką parafią św. Jana Pawła II oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego zachęcają do udziału w wydarzeniu, które ma podkreślić jedność chrześcijan opartą na wierze w Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

W pierwszej części nabożeństwa zaplanowano radosne wielbienie Boga z oprawą muzyczną grupy Gospel Rain. Zespół ten od wielu lat animuje nabożeństwa i koncerty uwielbieniowe. Wielokrotnie gościł na antenie telewizyjnej m.in. w związku z wydarzeniem „Jezus na Stadionie”. W czasie nabożeństwa organizatorzy zapraszają także do wysłuchania świadectwa wiary Marty Przybyły z inicjatywy propagującej Zawierzenie Jezusowi przez ręce Maryi (zawierzenie33.pl).

Drugi blok modlitewny będzie prowadzony przed Najświętszym Sakramentem w połączeniu z błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim. W czasie nabożeństwa będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Przewidziana jest transmisja online tego wydarzenia na kanale youtube „Siedlce dla Jezusa” oraz poprzez profil facebookowy „Siedlce dla Jezusa”, Szkoły Nowej Ewangelizacji, telewizji internetowej diecezji siedleckiej FARO.TV, TV Wschód oraz Dobre Media.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli bp Kazimierz Gurda oraz prezydent Siedlec Andrzej Sitnik. Osoby pragnące wziąć udział w nabożeństwie proszone są o zachowanie ogólnych zasad sanitarnych. Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie www.sne.siedlce.pl.