WARSZTATY TEATRALNE DLA AGE
(Podziemia kościoła św. Józefa, 6-7.05.2011)

W trosce o rozwój talentów oraz wzrost jakości posługi diakonii teatralnej informujemy, że w dniach 6-7 maja (piątek-sobota) zostaną zorganizowane warsztaty teatralne z panem Markiem Cichuckim.

Pan Marek ukończył Wydział Aktorski PWSFTiT w Łodzi w 1985 r.; w 1996/1997 odbył staż na Wydziale Teatru Wizualnego Akademii Sztuk w Pradze. Obecnie jest aktorem Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi. W 1990 r. zdobył I Nagrodę First Fringe na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Fringe w Edynburgu za grę w przedstawieniu „Olśnienie” w reż. J. Wiśniewskiego. W 2004 r. na Festiwalu Sztuki Aktorskiej w Kaliszu zdobył Indywidualne Wyróżnienie za rolę Świerszcza w przedstawieniu „Historia o Miłosiernej, czyli testament psa” w reż. R. Brzyka. Prowadzi zajęcia warsztatowe z teatrami amatorskimi.
Do udziału w tej inicjatywie zachęcamy wszystkich, którzy służą w diakonii teatralnej oraz te osoby, które chcą dołączyć i służyć Panu poprzez teatr. Szczegóły i zapisy u Magdaleny Olszewskiej (kom. 530.033.640).
Zapisy trwają do 1 maja.

Takie warsztaty miała niedawno diakonia muzyczna, a owoce ich ciężkiej pracy można dziś zauważyć podczas Wieczorów Chwały. Jeśli nasi młodzi aktorzy swoją grą już nie raz poruszyli nasze serca, to nie ma wątpliwości, aby dalej inwestować czas i trochę grosza w tę posługę. To dobry czas, aby podszkolić swoje umiejętności i zdobyć nowe. Zapraszamy serdecznie.