Start2019-04-22T23:34:41+02:00

Aktualności

Nadchodzące wydarzenia

Następny nadchodzące wydarzenie

Kurs Nowe Życie (siedlecka bursa św. Stanisława)

24 maja 2019
 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Słowo Boże na dziś

Rozważanie

Marek Hawryluk, Paulina Pawlak, Renata Chyży

Piątek 24 maja

“To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali”.

Cóż za piękne przykazanie! Maryla Rodowicz śpiewa: “Wszyscy chcą kochać…”. To prawda. W każdym z nas jest głębokie pragnienie miłości – pełnej, prawdziwej, mimo wszystko, na całe życie, do grobowej deski. By tak kochać, potrzebujemy błogosławieństwa Bożego, kierowania się tym, co mówi Mistrz Miłości – Jezus Chrystus. Tak słabi i niedoskonali, tak często wycofujemy się lub uciekamy od miłości, bo siedzi w nas dawna rana lub po prostu jest to dla nas za trudne. Ale jeśli zrezygnujemy z miłości, tej pustki w sercu nic innego nigdy nie zapełni. Dlatego, choć to bardzo trudne, walczmy o miłość. Może czasem rodzinna zastawa zmniejszy się o talerz czy dwa, a drzwi wyskoczą z zawiasów. Ale zanim zajdzie słońce, zanim przyłożymy głowę do poduszki, w imię Chrystusa błogosławmy swojego ukochanego, swoją ukochaną, dziecko, uciążliwego sąsiada, niesprawiedliwego szefa. Nie pozwólmy, by w naszym sercu kiełkowała niechęć do drugiego człowieka. Bo każdy z nas bardzo drugiego człowieka potrzebuje. Niech Słowo Boże nas prowadzi. Jezu, przenikaj nasze serca, by miłość, jaką darzymy innych, była cierpliwa, łaskawa, by nie pamiętała złego, by znosiła wszystko, by nigdy nie ustała.

Więcej

Liturgia

Więcej

Kim jesteśmy

Wspólnota Jednego Ducha (dawniej: Akademicka Grupa Ewangelizacyjna) powstała w 2003 r. z inicjatywy katolików świeckich pragnących dzielić się z innymi osobistym doświadczeniem spotkania ze Zmatwychwstałym Panem. Wspólnota czerpie z doświadczenia Odnowy Charyzmatycznej, realizując misję apostolstwa wiary poprzez ścisłą współpracę ze Szkołą Nowej Ewangelizacji Diecezji Siedleckiej. Opiekunem duchownym od sierpnia 2007 roku jest ks. dr Tomasz Bieliński (dyrektor SNE Diec. Siedleckiej, diecezjalny koordynator ruchów i stowarzyszeń katolickich, wykładowca na Instytucie Teologicznym w Siedlcach).

Duchowość naszej Wspólnoty opiera się o cztery elementy
filary zapewniające wzrost duchowy jej członków:

Wspólnota Jednego Ducha, Modlitwa

MODLITWA

Wspólnota Jednego Ducha, Formacja

FORMACJA

Wspólnota Jednego Ducha, Wspólnota

WSPÓLNOTA

Wspólnota Jednego Ducha, Misja

MISJA

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Ok