W czwartek 28.10 spotkaliśmy się, by dalej uczyć się odpowiadać na Bożą miłość, a do wspólnej modlitwy zaprosiły nas Małgosia i Marysia. Tym razem dzieliliśmy się w małych grupkach, rozważając fragment Ewangelii według św. Łukasza (6,12-19). W otwarciu serca na Słowo i bliźniego miały nam pomóc poniższe pytania:
1. Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek “spędzić noc na modlitwie” (lub po prostu dłuższy czas sam na sam z Bogiem w ciszy) np. przed podjęciem ważnych decyzji życiowych, przed ważnym wydarzeniem itp.? Jakie owoce przyniosło to w Twoim życiu?
2. Wrócę do doświadczenia mojego powołania do wspólnoty. Czy pamiętam dzień, słowa, wydarzenia, przez które wyraźniej usłyszałem Jego wolę (swoje imię)? Jakie opory, wątpliwości, wtedy mi towarzyszyły (lub teraz mi towarzyszą)?
3. Chrystus powołuje wspólnotę apostołów, aby każdy z jej członków mógł służyć tak, jak potrafi; by uczyć ich współpracować tworząc Kościół. Podobnie nam daje siebie nawzajem we wspólnocie / małej gr. by uczyć nas miłości. – Kto jest wspólnotą w Twoim życiu, w której dzielisz się sobą? Jak przeżywasz w niej chwile radosne i trudne? A może tych wspólnot masz więcej…? Jakie to są wspólnoty…? Na jakim fundamencie je budujesz?
Na następnym spotkaniu wraz z dorosłymi osobami przygotowującymi się do przyjęcia sakramentu chrztu spotykamy się w pierwszy czwartek listopada (4.11).