Nasze, drugie po wakacjach, czwartkowe spotkanie (24. sierpnia br.) miało nieco inny charakter. Otóż, o godz 18:00 zebraliśmy się licznie w Bursie św. Stanisława Kostki na wspólnotowej Eucharystii, którą ks. Tomasz odprawił w intencji wszystkich dzieł ewangelizacyjnych podejmowanych w nowym roku formacyjnym przez naszą Wspólnotę.

Słowo, którym Kościół nas karmił przez liturgię dnia opowiadało o tym, jak Filip przyprowadził Natanaela do Jezusa (J 1, 45-51). Nas też ktoś kiedyś przyprowadził do Jezusa? Czy my  prowadzimy innych do Jezusa? Jak wypełniamy to zadanie w codziennym życiu? Powinniśmy odpowiedzieć sobie na te pytania. Każdy z nas powinienteż też mieć swój figowiec (jak Natanael), gdzie doświadczył spotkania z Jezusem. Z tej relacji rodzi się świadectwo, którym dzielimy się podczas np. roznoszenia zaproszeń na Misje. Taką możliwość będziemy mieć już 23 września w Miętnem.

Po zakończonej Mszy Świętej rozpoczęliśmy adorację Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Uwielbialiśmy Pana tytułami, jakie zapisane są w Piśmie Świętym i pieśniami przy wtórze gitary. Następnie prosiliśmy, aby On umocnił nas w konkretych posługach w tym nowym roku; by wlał w nasze serca światło, pomógł rozeznać do jakich zadań jesteśmy powołani. W modlitwie ciszy zawierzaliśmy to wszystko Jezusowi…

Potem ks.Tomasz poprowadził krótkie warsztaty formacyjne, skupiając się na tym, o czym trzeba pamiętać przy roznoszeniu zaproszeń na Misje.

Na koniec zwróciliśmy się do Maryi, prosząc, aby Ona zawsze prowadziła nas do Jezusa…

MARYJO! JESTEM, PAMIĘTAM, CZUWAM.
Opracowała: Jolanta Wołosiak