W dniu 03.06.2021 na terenie Sanktuarium Św. Józefa odbyło się nabożeństwo uwielbienia Boga „Siedlce dla Jezusa”. Tegoroczne wydarzenie w oprawie muzycznej poprowadził dla nas zespół Gospel Rain. Dzięki temu mogliśmy w wyjątkowy sposób zwieńczyć ten piękny, świąteczny dzień. Celem wydarzenia, które w tym roku zostało zatytułowane „Weź Dziecię i Jego Matkę” (Mt 2,13) było podkreślenie roli Opiekuna Maryi i wcielonego Syna Bożego.
W pierwszej części wydarzenia mogliśmy wielbić Jezusa przy pięknych aranżacjach muzycznych. Nastrój podniosłości tych chwil budowała również choreografia przygotowana i zrealizowana przez naszą rodzimą Diakonię Flag. Wysłuchaliśmy także świadectwa pan Marty Przybyły z Fundacji Tota Tua, która mówiła o owocach zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi.
W drugiej części Wieczoru Uwielbienia Jezus Chrystus w Najświętszym Sakramencie (w asyście harcerzy z pochodniami) został uroczyście wniesiony na naszą scenę. Podczas całego wydarzenia, które zaczęło się o godzinie 19:00, a skończyło się ok. godz. 21:45 każdy mógł skorzystać z sakramentu pokuty, gdyż w sanktuarium czekali kapłani gotowi do posługi. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni odśpiewali Apel Jasnogórski do Naszej Mamy Maryi. A my na następne nasze spotkanie w formie tradycyjnej zapraszamy już za tydzień w czwartek 10.06.2021 na godzinę 19:00.
Opracowała Katarzyna Strzałek