MIŁOŚĆ BOŻA

 

(Spotkanie rekolekcyjne, aula św. Józefa, 14.11.2013)

 

 

Współczesny świat odczuwa ogromny głód Boga. Ewidentnym dowodem tego są Rekolekcje Odnowy Wiary, które rozpoczęły się z inicjatywy naszej Wspólnoty przy kościele św. Józefa. Uczestniczy w nich ponad dziewięćdziesiąt osób. Większość z nich to młodzież. Przyszli, by doświadczyć Bożej Miłości, pogłębić swoją wiarę i otworzyć się na dary Ducha Świętego. Bogu niech będą dzięki!

Podczas drugiego tygodnia będziemy codziennie medytować tajemnicę Bożej Miłości. Miała nam w tym pomóc konferencja wygłoszona na czwartkowym spotkaniu. Rekolekcjonista z ogromną pasją mówił o wielkiej miłości Boga, który stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo.

O trudnej i ciernistej drodze odkrywania Bożej miłości mówiła z ogromnym wzruszeniem nasza siostra Ula. Nie ukrywała łez radości, opowiadając o tym, jak po latach nieudanych związków pokochała Boga, który otoczył ją nieznaną wcześniej miłością i wyprostował poplątane ścieżki jej życia. Teraz żyje ona tylko dla Niego, dziękując za wszystko, co ją spotyka. Świadectwo Uli wywarło na słuchaczach wielkie wrażenie dlatego, że niejedna osoba w jej drodze życiowej zobaczyła siebie. Dziękujemy Ci, Boże za dar życia naszej Siostry i za Twoją troskę o jej zbawienie.

Bardzo ważnym, a może i najważniejszym punktem programu są siedmioosobowe grupy dzielenia. Jest to czas, gdy dzielimy się Słowem Bożym, które w szczególny sposób nas dotknęło podczas konferencji. Odnosimy się jednocześnie do fragmentów biblijnych, które codziennie obowiązkowo rozważamy w ciągu tygodnia. To Bóg przemawia do każdego indywidualnie zapewniając, iż kocha nas takimi, jakimi jesteśmy. Kocha tak samo po popełnieniu grzechu, jak i przed. On nie potrafi nie kochać, zawsze jest przy nas, nawet jeśli o tym zapominamy..

Uświadomienie sobie ogromu Bożej Miłości niech będzie dla nas motywacją do gorliwego uczestnictwa w rekolekcjach, na które zaprosił nas Jezus Chrystus. Dziękujemy Ci nasz Zbawicielu!